Owijarka palet

Owijarki do palet folią stretch zawarte w ofercie różnią się sposobem działania. Dzielą się na urządzenia takie jak:

Półautomatyczne owijarki palet: wykrywają wysokość palety przy optymalnym owijaniu w porównaniu do ręcznego owijania. Pod koniec cyklu wymagają obecności operatora, aby wyciąć film i usunąć paletę.

Półautomatyczne mobilne owijarki do palet: można je przenosić w całym obszarze roboczym. Wymaga obecności operatora po zakończeniu cyklu w celu usunięcia palety. Są one również znane jako owijarki akumulatorowe. Do tej kategorii zaliczamy również roboty do owijania palet.

Automatyczne owijarki do palet z wirującym talerzem: system automatycznego owijania poprzez obrót talerza, który obraca się koncentrycznie wraz z paletą. Ten model nie wymaga obecności operatorów na końcu cyklu ze względu na obecność systemu cięcia 3ALL.

Automatyczne owijarki z pierścieniem obrotowym: uważane za wysoko produktywne, model ten może owijać ponad 120 palet / godzinę. Tego rodzaju owijarki są zwykle zintegrowane w automatycznych liniach owijania za pomocą zmotoryzowanych przenośników do transportu ładunków.

Automatyczne owijarki z ramieniem obrotowym: szczególnie nadaje się do niestabilnych ładunków, ponieważ paleta jest statyczna podczas owijania. Obecność operatora na końcu cyklu nie jest wymagana.

TOP