Owijarki palet folią stretch

Roziwazania półautomatyczne oraz w pełni automatyczne

Owijarki do palet folią stretch zawarte w ofercie różnią się sposobem działania. Dzielą się na urządzenia takie jak:

Półautomatyczne owijarki palet: wykrywają wysokość palety przy optymalnym owijaniu w porównaniu do ręcznego owijania. Pod koniec cyklu wymagają obecności operatora, aby wyciąć film i usunąć paletę.

Półautomatyczne mobilne owijarki do palet: można je przenosić w całym obszarze roboczym. Wymaga obecności operatora po zakończeniu cyklu w celu usunięcia palety. Są one również znane jako owijarki akumulatorowe. Do tej kategorii zaliczamy również roboty do owijania palet.

Automatyczne owijarki do palet z wirującym talerzem:  system automatycznego owijania poprzez obrót talerza, który obraca się koncentrycznie wraz z paletą. Ten model nie wymaga obecności operatorów na końcu cyklu ze względu na obecność systemu cięcia 3ALL.

Automatyczne owijarki z pierścieniem obrotowym: uważane za wysoko produktywne, model ten może owijać ponad 120 palet / godzinę. Tego rodzaju owijarki  są zwykle zintegrowane w automatycznych liniach owijania za pomocą zmotoryzowanych przenośników do transportu ładunków.

Automatyczne owijarki z ramieniem obrotowym: szczególnie nadaje się do niestabilnych ładunków, ponieważ paleta jest statyczna podczas owijania. Obecność operartora na końcu cyklu nie jest wymagana.

Owijarka do palet usprawni pracę na magazynie i pozwoli zabezpieczyć palety z towarem przed uszkodzeniami czy wilgocią. Owijarka do palet pomoże dokładnie ofoliować ładunek, co w znacznym stopniu ułatwi także transport. Rozwiązanie sprawdzi się w magazynach i na halach produkcyjnych. Urządzenie doskonale naciąga folię, co pozwala na znacznie mniejsze zużycie materiału niż w przypadku naciągania manualnego. Tym samym proces ten pozwala na duże oszczędności folii jak i szybki zwrot inwestycji.

Oferujemy różne rodzaje owijarek do palet. Znajdziesz u nas zarówno modele automatyczne ze stołem obrotowym, ramieniem rotacyjnym czy obrotowym pierścieniem, jak i maszyny półautomatyczne. Wśród nich wymienić należy samojezdne roboty i mobilne owijarki oraz modele z talerzem obrotowym czy wirującym ramieniem.

Dostępne maszyny różnią się między innymi sposobem owijania. Może to być opcja z dołu do góry i z góry na dół (forma krzyżowa), jak i z góry na dół (forma spiralna). Wszystkie maszyny posiadają możliwość regulacji ustawień, by dostosować parametry do indywidualnych potrzeb.

Zanim dokonasz zakupu owijarki do palet, przeanalizuj zapotrzebowanie na swoim magazynie. W dużych firmach, gdzie stawia się na szybkość i wydajność foliowania przy większych ilościach towaru, sprawdzą się maszyny automatyczne. W przedsiębiorstwach, gdzie foliowana jest niewielka ilość towaru, sprawdzą się natomiast maszyny półautomatyczne. Dodatkowo przydadzą się w przypadku foliowania ładunku o nieregularnych kształtach.

 

TOP